Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

kartka z kalendarza! Co się działo we wrześniu.

Przygodę czas zacząć! Dnia 12 września na pierwszych zajęciach uczniowie rozwiązali pretesty, które poziomem wymagań zostały dostosowane do ich wieku. To dopiero początek bo chwilę potem pracując w grupach układali zadania, co by matematyka okazała się ciekawa również dla uczniów szkoły podstawowej. Dlaczego? - bo zadania rzecz wszystkim to znana w grze miejskiej będą do wykorzystania.

I nadeszła pora na drugie spotkanie (19.09.2016r.), które zapowiadało się bardzo ciekawie. „Podchody matematyczne” uczniowie kończyli układać, a roboty przy tym było co niemiara. Mapy do podchodów przygotowali i koperty z zadaniami porozkładali. Wszystkie miejsca na mapie są dla młodzieży dobrze znane bo już za tydzień z młodszymi kolegami uczestniczyć będą w zabawie. Następnie na zajęcia Pitagoras wkroczył i uczniów klas I i II do rozwiązywania zadań zaprosił.

Na kolejnych zajęciach (26.09.2016r.) gimnazjaliści zmierzyli się z doświadczeniem losowym. Wykorzystując wiedzę z poprzednich zajęć za pomocą sznurka kąt prosty mieli znaleźć. Doświadczenie na boisku szkolnym było realizowane, a efekty wszystkim nam są dobrze znane. Twierdzenie Pitagorasa w praktyce odkryli i zastosować je mogą teraz w każdej chwili.

          „Podchody matematyczne” 28 września 2016r. się odbyły, w grze miejskiej, uczniowie z podstawówki z gimnazjalistami uczestniczyli. Najlepszy dla wszystkich termin został wybrany i na spacer po labiryntach matematyki wszyscy się wybrali. O tym, że spotkanie było udane świadczą zainteresowanie uczniów i ich zaangażowanie. Chętnie zadania rozwiązywali i arkany matematyki odkrywali.

 „Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”

 

Gimnazjum im.Jana Pawła II w Czarnej Białostockiej; projekt Alpha Studio